מתיחת צוואר: למי זה מתאים וכמה זה עולה

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

הליך של מתיחת צוואר מתבצע כדי להילחם בתהליך ההזדקנות של עור הצוואר, שבמקרים רבים מתחיל להופיע ולהשפיע על התפיסה העצמית עוד לפני שרואים את השנים על הפנים. הפער בין פנים צעירות ומתוחות לבין צוואר רפוי, עייף ומבוגר, יוצר בקרב לא מעט אנשים חוסר ביטחון, חוסר רצון להצטלם או להצטלם עם צעיף בלבד, הימנעות מלענוד כל שרשרת שיכולה למשוך תשומת לב לאזור, ואפילו כל בגד עם מחשוף קל שבקלים נדחק לאזורים בארון שאף יד לא מגיעה אליהם. נשים רבים מנסות לכסות את הצוואר עם צעיפים, לשבת באופן שמסתיר את האזור, ושיטות נוספות – הכל כדי לגרום לאנשים לא להסתכל עלינו לאזור הזה. מתיחת צוואר ממש מאירה את כל אזור הפנים, גם אם בפועל לא עשינו שום דבר שם. ההתאמה בין עור הפנים לעור הצוואר מרגישה שלמה וטבעית יותר מהאפשרות של עור צוואר מבוגר עם פנים שנראות צעירות יותר. 

למי מתאים ניתוח מתיחת צוואר

לכל מטופל ומטופלת פוטנציאליים יש תלונה אחרת על אזור הצוואר, ולכל בעיה יש פתרון ייחודי. לעיתים קרובות אפשר לשלב בין מספר פתרונות כדי להגיע לתוצאה הרצויה. כך למשל, שאיבת שומן בצוואר מתאימה יותר למטופלים ולמטופלות צעירים, משום שבהליך הזה העור לא מקבל מתיחה, אלא נראה מודגש יותר וצעיר יותר בעקבות מחסור בעור ושומן עודף. 

מתיחת צוואר

עבור עור קצת יותר מבוגר שמגיע עם תוספת של סנטר כפול, הליך של שאיבת שומן יחד עם הליך של מתיחת צוואר לא כירורגית באמצעות חוטים יכול להיות הפתרון האידיאלי. בגלל שמדובר בתחום רחב של בעיות, מגוון פתרונות או שילוב פתרונות שונים, המחירים מאוד משתנים בין ההליכים השונים, כך גם ייתכנו הבדלים משמעותיים בין מרפאה למרפאה, ובין מנתח למנתח. 

שאלת ההתאמה לניתוח מתיחת צוואר תקבל את התשובה בפגישת הייעוץ. השלב הראשון בכל הליך ניתוחי שכזה מתחיל בהיכרות עם הרופא המנתח, שבמסגרת הפגישה לומד את התיק הרפואי שלך, את ההיסטוריה שלך, שומע ממך מה ברצונך לראות, מהי התוצאה הסופית הרצויה, ומתבצע תיאום ציפיות מלא. בעקבות הגדרת הציפיות האלה הרופא ימליץ על ההליכים האפשריים, ויחווה את דעתו על כל הליך אפשרי. אנחנו בהחלט מכירים מקרים שבהם מטופלות הגיעו עם בקשה למידע על ניתוח מתיחת פנים, אך בעקבות שיחת הייעוץ הן הבינו שהן זקוקות למתיחת צוואר בלבד כדי לפתור את מה שמפריע להן. וזה בהחלט מובן, עור צוואר שמוט ורפוי יוצר תחושה שכל הפנים נראות מבוגרות יותר. 

יש מקרים שבהם בהחלט מומלץ לשלב מתיחת צוואר עם מתיחת פנים, הרמת גבות או מצח, הרמת עפעפיים, והליכים אחרים כדי להגיע באמת למראה המיועד שאליו אתם שואפים. במקרים כאלה, בהחלט ניתן לבצע כמה פרוצדורות בהליך אחד, כדי לקצר את זמן ההחלמה הכללי. המשמעות היא שבמצבים מסוימים, בהתאם להחלטת הרופא המנתח, במקום לבצע מספר ניתוחים שונים ולעבור החלמה של שבועיים שלושה לאחר כל אחד מהם, כאן יש רק תקופת החלמה אחת שיכולה להיות מעט יותר ארוכה אבל לא יותר מחודש סך הכל. 

אילו סוגים של מתיחת צוואר קיימים

מתיחת צוואר בחוטים: הליך לא כירורגי, כלומר מתיחת צוואר ללא ניתוח, שנמשך 20 דקות עד חצי שעה בלבד, עם הרדמה מקומית וללא צורך באשפוז. ההליך הזה מתאים למי שרוצה הרמה קלה בצוואר. ההחלמה קלה ביחס לניתוח מתיחת צוואר, אך ההשפעה קצרת טווח באופן ניכר, ברוב המקרים עד שנה. למי שרוצה להימנע מהליך כירורגי זו יכולה להיות אפשרות טובה, אך חשוב לקחת בחשבון שככל הנראה יהיה צורך לחזור על הפעולה מדי שנה כדי לשמר את המראה המתוח. בהליך מתיחת צוואר בחוטים משתילים חוטים מתכלים משני צידי הצוואר וכך מתבצעת המתיחה. החוטים נתפסים ברקמת תת עוריות ויוצרים צלקת ששומרת על המתיחה גם אחרי שחוטים נמסו, אך כיוון שמדובר בצלקת, ההשפעה פוחתת ככל שהיא מחלימה, כך שהיא מאבדת מהאחיזה שלה, והעור חוזר לצנוח. 

מתיחת צוואר בלייזר: גם כאן מדובר באפשרות של מתיחת צוואר ללא ניתוח בהליך שנועד להמיס עודפי שומן בצוואר. שימו לב שלא מדובר במקרה של עור עודף ורפוי, אלא המסת שומנים בצוואר ומיצוק העור באמצעות חימום. הטיפול גם מחליק את העור ומסייע בהשטחת קמטים בצוואר, והוא מעודד יצירת תאי קולגן חדשים שמסייעים במיצוק העור. 

מתיחת צוואר בגלי רדיו: אנחנו עדיין בתחום של טיפולי קמטים בצוואר ללא ניתוח, הפעם מדובר במיצוק ובמתיחת הצוואר תוך שימוש באפקט החימום עם גלי רדיו. החימום בגלי רדיו מביא למיצוק רקמות העור שיוצר מראה הדוק יותר. מדובר בטיפול חום אינטנסיבי שממיס את השומן העודף באזור הצוואר ומביא להתחדשות העור ולמיצוקו. 

מתיחת צוואר הזדקנות

מתיחת צוואר מלאה בניתוח: והנה הגענו לאפשרות של ניתוח מתיחת צוואר שנועד לבטל את השפעת הזדקנות העור שעל הצוואר וליצירת מראה צעיר, מוצק ומתוח באזור הצוואר. במהלך הניתוח מתבצעות מספר פעולות, כמו המסת שומנים והעלמת עור עודף מתחת לסנטר (סנטר כפול, עור עודף כתוצאה של ירידה במשקל או רפיון העור כחלק מתהליך ההזדקנות), והרמת שרירי הצוואר ליצירת מראה מוצק וצעיר. הרופא מבצע חתכים קטנטנים באזורים מוסווים מאחורי האוזן ובקו השיער, ודרכם הוא מגיע לרקמות השריר של הצוואר כדי למתוח אותן מעלה ולקבע מחדש באמצע הסנטר. באופן הזה, נחשף מחדש קו הלסת שהוסתר על ידי עור רפוי ועודף, וההשפעה של פעולות אלו על הצערת הפנים באופן כללי היא משמעותית מאוד. נזכיר שוב, כל זאת למרות ששום דבר בפנים עצמן לא השתנה שאופן ישיר. ניתוח מתיחת צוואר נמשך בין שעתיים ל-5 שעות, לפי כמות העבודה שיש לבצע ובהתאם לשאיפות שלך לתוצאה הסופית. ההחלמה נמשכת לרוב בין שבוע לשלושה שבועות, כשכבר לאחר מספר ימים ישנו שיפור ניכר בכאבים, בשטפי הדם ובסימנים שעל הפנים. 

תופעות לוואי וסיכונים אפשריים

בכל הליך ניתוחי, זעיר או מורכב, קיימים סיכונים מסוימים וחשוב לדבר על כך עם הרופא המנתח, שיסביר על כל האפשרויות. ככלל, הסיכונים בניתוח מתיחת צוואר די דומים לאלו של ניתוחי מתיחת או הרמת פנים, בעיקר תופעות כמו דימום או זיהום באזור המנותח. הסיכון לדימום נע סביב כ-2%, כשגברים נוטים לדמם פי 4 בהשוואה לנשים, וככל שהרופא או הרופאה והמרפאה מנוסים ומיומנים יותר – הסיכון לכך פוחת. זיהום באזור הניתוח נדיר במיוחד, אך אם הסיבוך הזה מתרחש אפשר לטפל בו בעזרת אנטיביוטיקה. 

סיכונים נדירים נוספים שכדאי לדעת שהם קיימים כוללים פגיעה תחושתית בעצב ופגיעה תנועתית. התחושה היא כמו תחושת נימול אך המצב חוזר לקדמותו תוך מספר שבועות עד חודשים בודדים. במצב של פגיעה תנועתית ההתאוששות המלאה מגיעה כבר לאחר 8 שבועות או פחות. 

מיני ליפט או מתיחת פנים חלקית

מדובר בניתוח הרמת פנים בדומה לגרסה המלאה, אך בסקאלה יותר קטנה. המשמעות היא שכאן יהיו פחות חיתוכים, הרמה קלה יותר, החלמה והתאוששות מהירות יותר, וגם ההשפעה קטנה יותר. מתיחת חלקית מתאימה בדרך כלל למטופלים ומטופלות עד שנות ה-50 המוקדמות לחייהם, כשהרפיון בצוואר עדין יחסית. הטיפול זול יותר ממתיחת צוואר מלאה מה שהופך אותו לאטרקטיבי, במיוחד עבור מי שטרם עברה כל פרוצדורה אסתטית בצוואר. יש מקרים שבהם ניתן לעשות מיני ליפט בשילוב עם הזרקות או מילויים להשלמת המראה החלק והצעיר. 

מחיר מתיחת צוואר – אז כמה זה עולה?

בוודאי כבר הבנתם שיש מגוון רחב של הליכים שמסייעים בהצערת אזור הצוואר, עם ניתוח וללא התערבות סכין מנתחים, בעלי השפעה ארוכת טווח וכאלה שמשפיעים לטווח קצר יותר, הליך קצר או ארוך יותר עם החלמה מהירה או ארוכה יותר. כל הגורמים האלה מביאים לטווח מחירים די רחב בתחום מתיחות הפנים. בצד הנמוך של הסקאלה נמצאת מתיחת צוואר בחוטים שעולה בין 4,000 ל-8,000 שקלים. במרכז הסקאלה נמצאות מתיחות הצוואר באמצעות לייזר וגלי רדיו שאינן פולשניות, והן יעלו לכם בין 7,000 ל-14,000 שקלים. בטווח הגבוה נמצאים ניתוחי מתיחת צוואר, ובהן מתיחה חלקית שתעלה בין 10,000 ל-15,000 שקלים, ומתיחה מלאה שנעה בין 18,000 לבין 25,000 שקלים. המחירים כמובן עולים כאשר יש שילוב עם הליכים נוספים כמו מתיחת פנים, הרמת עפעפיים, הרמת מצח ועוד. 

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך