מתיחת פנים: המדריך המלא למראה צעיר ורענן

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

אפשר לעכב את זה, אפשר למזער את זה, אפשר לעשות דברים שידחו את זה, אבל דבר אחד אי אפשר להימנע מזה – עם השנים, עור הפנים שלנו הולך ומידלדל, עובר תהליכי השטחה ורפיון, וכל זה כחלק מתהליך ההזדקנות הטבעי של העור. מתיחת פנים מאפשרת להעניק לעור הפנים הנפול להיראות שוב צעיר, רענן ומלא יותר תוך שימור המבנה הטבעי של הפנים. 

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים

בעבר קהל היעד העיקרי של מתיחות פנים היה נשים מבוגרות מאוד ממעמד גבוה מאוד, בעיקר בגלל המחירים היקרים מאוד. עם התקדמות הטכנולוגיה, היום כבר אפשר להציע הליך מתיחת פנים במחירים נוחים באופן משמעותי לעומת העבר, כך שלא משנה אם אתן נשים שמעוניינות לשנות את מראה הפנים העייף או גברים שסובלים ממראה מבוגר כתוצאה מרפיון העור והופעת קמטים על הפנים – ההליך הזה הוא בשבילכם. אפילו אנשים צעירים יותר בסביבות גיל 40 פלוס עוברים את התהליך. 

מתיחת פנים

המטרה במתיחת פנים היא ליצור מראה חלק ומהודק יותר, אך לא מתוח באופן לא טבעי, כדי לשוות מראה צעיר, עגלגל ואפילו כמעט נערי. ישנם גורמים רבים שמשפיעים על האצת תהליך הזדקנות העור, ביניהם גורמים גנטיים, חשיפה לשמש, עישון וצריכת אלכוהול, והימצאות בתעוקה נפשית – סטרס. האצה בתהליך ההזדקנות הטבעי של העור גורמת לו לאבד מהאלסטיות שלו מוקדם יותר ומביאה לרפיון הדרגתי של העור, יחד עם כוח הכבידה. בנוסף, גם הופעה של קמטים והעמקתם מושפעים רבות מההזדקנות של העור. הרפיון בעור בשילוב עם קמטים יוצר מראה מבוגר, וחלק מהאנשים מרגישים דיסוננס, כלומר סתירה בין איך שהם מרגישים מבפנים לבין איך שהם נראים כלפי חוץ. מתיחת פנים היא הליך שיכול לאזן את הדיסוננס הזה, ליישב את הסתירה, ולעזור להרגיש מלאי חיוניות גם כלפי חוץ. אפשר להגדיר זאת ממש כמו השוואת הגיל הכרונולוגי לגיל שבו אנחנו מרגישים. 

שיטות למתיחת פנים

ניתוחי מתיחת פנים התקדמו באופן משמעותי מאוד עם התפתחות הטכנולוגיה. הודות להתקדמות הזו, כעת ניתן להגיע לתוצאה טבעית של פנים מהודקות שלא נראות מתוחות ומנותחות מדי. המטרה של הרופא המנתח היא לשמור כמה שרק אפשר על מראה הטבעי, לשמור על הפרופורציות של הפנים ועל הצורה הכללית שלהן. 

כיום בשוק ניתוחי מתיחת הפנים קיימות שתי שיטות עיקריות, ולצידן גם מספר טיפולים משלימים שיוצרים את המראה הצעיר והרענן באופן מלא. השיטות הן מתיחת פנים בניתוח ופיסול פנים ללא ניתוח שנעשה במספר תתי-שיטות, כמו למשל חומצה היאלורונית, חומרי מילוי, או חוטים כירורגיים, וממש מיד בהמשך נרחיב על כל אחד מהדרכים הללו. בנוסף לשתי השיטות האלה, נעשה שימוש בשנים האחרונות גם במדבקות למתיחת פנים לשימוש חד פעמי ליצירת מראה מתוח יותר. מדבקות למתיחת פנים לא משנות את מבנה הפנים וברגע שמורידים אותן המראה המתוח נעלם. המשמעות היא שמדבקות למתיחת פנים הן פתרון נקודתי לאירוע מסוים, צילומים וכדומה, אך ממש לא מדובר בפתרון עם השפעות ארוכות טווח, השפעות שניתן להשיג רק בניתוח. 

מהו תהליך ניתוח מתיחת פנים

שוק מתיחות הפנים עבר שינויים והתפתחויות שמביאים לכך שתוצאות הניתוח הרבה יותר טבעיות בימינו. הסיבה לכך היא העברת המיקוד של הניתוח מהשכבה החיצונית כפי שהיה נהוג בעבר, אל מתיחה של השרירים ורקמות השומן מתחת לעור כפי שנהוג היום. השינוי הזה הוא זה שיוצר את המראה הטבעי של פנים צעירות ולא סתם עור מתוח על שרירים רפויים כבעבר.  

השלב הראשון של ניתוח מתיחת פנים הוא פגישת ייעוץ, שום תהליך לא מתחיל לפני פגישה הכרחית שכזו. כדי להגיע לתוצאה האידיאלית ביותר עבורך, חשוב להעלות את כל הדגשים והציפיות שלך בפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח. כל מתיחת פנים היא שונה ומותאמת לרצונות המטופל או המטופלת ולתווי הפנים הייחודיים שלהם. בנוסף, בפגישת הייעוץ המנתח יקבל את כל המידע הרפואי ויוכל להעריך אילו הליכים יהיו המתאימים ביותר לציפיות שלך ומה תכלול תוכנית הניתוח. המנתח יוכל לתת לך את כל המידע הרלוונטי לגבי הכנות לקראת הניתוח, ככל שיש כאלה. לאחר שלב תיאום הציפיות, זה הזמן לקבוע תור לניתוח. 

שלב הניתוח עצמו מתבצע בהרדמה מלאה. באמצעות חתכים מזעריים בנקודות שונות בפנים, המנתח יוכל להגיע לרקמות תת-עוריות ולמתוח אותן בכיוונים שונים. באופן הזה המנתח יוצר את המראה האידיאלי עבורך. לאחר מכן, המנתח מבצע תפרים בנקודות החיתוך וחובש את הפנים. ההליך נמשך בין שעתיים לשש שעות, בהתאם להיקף העבודה והפרופיל הייחודי שלך. 

שלב ההחלמה מניתוח מתיחת פנים נמשך עד שלושה שבועות. במהלך תקופת ההחלמה ייתכן שתסבלו מנפיחויות ומשטפי דם באזור הפנים. אנחנו יודעים, זה נשמע מורכב ומפחיד ואפילו מרתיע, אבל אין שום סיבה לדאגה – כך אחרי ימים בודדים תבחינו בשיפור משמעותי במצב. 

תופעות לוואי וסיכונים אפשריים

ניתוח מתיחת פנים לא נחשב להליך מסובך, אבל ממש כמו כל הליך כירורגי אחר, זעיר או מורכב, יכולים להיות סיבוכים כמו זיהום או דימום. במקרים קיצוניים הסיכונים כוללים אירוע לבבי, כאבים, צלקות, קריש דם, נפיחות ממושכת, ופצע קשה-ריפוי. הרופא או הרופאה המנתחים יסבירו לך הכל על תופעות הלוואי והסיכונים שכרוכים בניתוח מתיחת פנים. במהלך תקופת ההחלמה תידרשו להגיע לביקורת אצל הרופא המנתח כדי לוודא שהכל התנהל כהלכה ותהליך ההחלמה מתרחש כסדרו. 

מתיחת פנים ללא ניתוח – פיסול פנים

עבור מי שחושש או חוששת מהליך של ניתוח מתיחת פנים שמעורבת בו סכין מנתחים, קיים הליך פיסול פנים, שאותו ניתן לעשות במספר שיטות:

פיסול פנים עם חומרי מילוי: חומר המילוי הפופולרי והמוכר ביותר בעולם מתיחות הפנים הוא חומצה היאלורונית. זהו חומר שנמצא באופן טבעי בעור ובמפרקים שלנו, ובתחום הרפואה האסתטית משתמשים בו למילוי נפחים, עיצובים ופיסולים של אזורים שונים, בהם גם פיסול פנים. חומרי מילוי נוספים שניתן לעשות בהם שימוש לפי החלטת הרופא המנתח הם רדיאס שעשוי מחלקיקי סידן, אלנסה שמשלב חומת חלב עם עוד מולקולה, ושומן עצמוני שנשאב מהבטן, הירכיים, או המותניים ומוזרק לפנים. 

מתיחת פנים באמצעות חוטים כירורגיים: השיטה הזו מתאימה לעור צעיר יותר ובאמת גיל המטופלות והמטופלים בשיטה הזו מתחיל מ-40 בהרבה מהמקרים. פיסול פנים באמצעות חוטים מתבצעת על ידי החדרה של חוטים כירורגיים עם זיזים קטנטנים מתחת לעור לאחר הרדמה מקומית. התהליך נמשך לרוב עד חצי שעה, כלומר קצר מאד ביחס לניתוח מתיחת פנים, ולא מצריך אשפוז לפני או אחרי. החוטים מוחדרים בנקודות ההרמה, נמתחים ונתפסים ברקמות העור. בסיום ההרמה, המנתח חותך את שארית החוטים. החוטים מתכלים, מתמוססים עם הזמן וכך בהדרגתיות השפעת המתיחה שוככת, תהליך שנמשך בין חצי שנה לשנתיים. במקרה הצורך, ניתן לשוב לטיפולים נוספים. לעיתים נעשה שימוש בחוטים קבועים, אז אפקט מתיחת פנים ללא ניתוח ארוך יותר ומחזיק מספר שנים. השימוש בחוטים קבועים גם יקר יותר, פי 3 לכל חוט.  

מתיחת פנים באמצעות חוטים כירורגיים

כיוון שמתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות חוטים מתאימה יותר לעור פנים פחות רפוי, כלומר יותר צעיר ברוב המקרים, חלק מהמטופלים או המטופלות בוחרים לשלב פיסול פנים עם טיפולים משלימים כמו בוטוקס, חומרי מילוי, מיצוק עור הפנים עם גלי רדיו להשלמת המראה הצעיר והמתוח. ככל שעור הפנים צעיר יותר, כך תצטרכו פחות חוטים כדי לקבל מראה מהודק וטבעי יותר. 

כמה עולה מתיחת פנים

המחירים של הליכי מתיחת פנים מתחילים בסכום של 5,000 שקלים ויכולים להגיע גם לסכומים של 40,000 שקלים. בעוד שניתוח מתיחת פנים נמצא בחלק הגבוה של הטווח, מתיחת פנים באמצעות חוטים מתומחרת בצד הנמוך יותר של הסקאלה ולרוב מגיעה עד 10,000 שקלים. הגורמים שמשפיעים על המחיר הם סוג מתיחת הפנים (ניתוח או חוטים), ניסיון המטפל, הקליניקה, התוצאה אליה אתם שואפים והמצב של עור הפנים לפני המתיחה. מתיחת פנים ופיסול פנים, כלומר מתיחת פנים ללא ניתוח, הם הליכים שמתאימים גם לנשים וגם לגברים, אך הטיפול בין גברים לנשים שונה. הסיבה לכך היא שנשים יש מבנה פנים עגול ורך יותר, לעומת מתיחת פנים לגבר שנעשית במבנה הגברה החד יותר. מיקום עצמות הלחיים שונה, אופן העבודה אחר, ולכן עשויים להיות הבדלים בין מחיר מתיחת פנים לגבר לעומת אישה. 

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך