ניתוח סנטר: למי זה מתאים, שיטות טיפול, וכמה זה עולה?

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

הסנטר נמצא במרכז הפנים, וככזה, הוא משפיע באופן מהותי על המראה הכללי של הפנים. לעתים צורת הסנטר יוצרת חוסר איזון בפנים שגורם לתחושה לא נעימה, בלי להבין בהכרח ממה נובע חוסר האיזון הזה. במצבים כמו סנטר נסוג, סנטר כפול או סנטר בולט אפשר לטפל באמצעות ניתוח סנטר. ניתוח סנטר לתיקון סנטר נסוג נותן נפח באזור הסנטר באמצעות שתלים מותאמים אישית. ניתוח סנטר כפול הוא למעשה שאיבת שומן מהסנטר והחלקת העור, במיוחד כשמקור הסנטר הכפול לא נעוץ בעודף משקל. סנטר בולט מטופל באמצעות שיוף עצם הסנטר. עיצוב הסנטר בצורה שמתאימה לפרופורציות של הפנים יכול לעשות הבדל מהותי במראה של הפנים, להגביר את הביטחון העצמי ולחזק משמעותית את התפיסה העצמית. ישנו גם הליך לא ניתוחי לטיפול בסנטר נסוג והוא בהזרקה של חומרי מילוי, על כל אלה נפרט כאן בהמשך.  

הכנה לפני ניתוח סנטר

למי מתאים ניתוח סנטר

ניתוח סנטר הוא בין ההליכים האסתטיים שנפוצים מאוד בקרב שני המינים, מסיבות שונות. אצל גברים: לרוב הסיבה נובעת מסנטר נסוג שמשווה לפנים מראה פחות חזק. המטרה היא, במקרים רבים, לעצב סנטר בעל מראה מרובע שנותן חזות עוצמתית, כזו שנתפסת לרוב כגברית יותר. 

אצל נשים: הרצון הוא ליצור מראה זוויתי יותר, אך לא זוויתי מדי, וליצור מראה הרמוני בפנים. 

שני המינים: הניתוח מתאים גם למי שסובל או סובלת ממקרים של סנטר בולט מדי ורוצה לקצרו. ניתוח סנטר מתאים למטופלים במצב בריאותי תקין ומעל גיל 18, שכן עד אז הסנטר עדיין מתפתח. 

הכנות לקראת ניתוח סנטר

כמו בכל הליך כירורגי ואסתטי, יש להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית עם הרופא המנתח. בפגישה תעברו סדרת בדיקות על ידי הרופא, תפרטו את ההיסטוריה הרפואית שלכם, רגישות לתרופות ככל שיש כזו, וכמובן מה הציפייה שלך מההליך. זה הזמן שלך להסביר בפירוט מה מפריע לך ומהו המראה שאליו שואפים להגיע. הרופא המנתח מצידו, ייתן במהלך הפגישה את ההמלצה שלו על סוג הניתוח שמתאים לדעתו. במהלך פגישת הייעוץ הרופא יסביר לך על ההיערכות לניתוח, מה נעשה בניתוח, וכמובן הוראות לאחרי הניתוח כדי שההחלמה תהיה מהירה ונטולת סיבוכים. לפני כל ניתוח סנטר תעברו בשיתוף עם הרופא תכנון ניתוחי שכולל הדמיה של תוצאות הניתוח. 

מה נעשה במהלך הניתוח

עוד לפני ניתוח סנטר, תונחו להיות בצום של שמונה שעות. הנחיות נוספות יכולות לכלול הימנעות מחומרים שמונעים קרישת דם כמו עישון, שתיית אלכוהול, משככי כאבים ותוספי תזונה. הרופא המנתח יעביר הנחיות מדויקות, ייתכנו הגבלות נוספות על מה שכתבנו כאן, בהתאם לידע ולהעדפות המנתח. ניתוח סנטר נעשה בהרדמה כללית ונמשך בין שעה לשעתיים. 

ניתוח סנטר בהרדמה

במהלך ניתוח סנטר מתבצע חתך שממנו יוחדר השתל אל הסנטר במקרה של סנטר נסוג, או שיוף הסנטר במקרה של ניתוח סנטר בולט. ברוב המקרים החתך הזה נעשה בתוך הפה, בקו של החניכיים התחתונות. לאחר סיום הליך עיצוב הסנטר, בין אם מדובר בשיוף ובין אם בהשתלה, הרופא תופר את החתך, ברוב המקרים באמצעות תפרים נמסים. חלק מהמרפאות דורשות אשפוז של יום אחד לאחר הניתוח כדי לוודא שהכל התבצע כהלכה וצפויה החלמה ללא סיבוכים, ויש מרפאות שמאפשרות להשתחרר הביתה כבר באותו היום. 

החלמה מניתוח סנטר

אם הכל בסדר והרופא מאשר זאת, ניתן לחזור לפעילות גופנית כשבוע לאחר הניתוח. לא מומלץ למהר ולחזור לפעילות גופנית מאומצת משום שייתכן חוסר נוחות באזור הסנטר. בנוסף, הנפיחות פוחתת לאחר כשבוע-שבועיים, כך שייתכן שתרצו לאפשר לגוף שלכם זמן מנוחה נוסף לפני שחוזרים אל מכון הכושר או הריצות בפארק. שטפי דם באזור הניתוח יחלפו תוך ימים בודדים, כך גם כאבים נקודתיים שניתן להקל עליהם באמצעות משככי כאבים. את התוצאה הסופית של הניתוח ניתן לראות ברגע שהנפיחות יורדת, בטווח זמן של שבועיים עד חודש וחצי.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח סנטר

כבכל הליך כירורגי, עלולים להיות סיבוכים אך הם נדירים במקרה של ניתוח סנטר. בין הסיבוכים שעלולים להתרחש בניתוח השתלת סנטר כדאי להזכיר נדידת שתל, השתחררות התפרים, זיהומים ודימומים. 

לפני ואחרי ניתוח סנטר

ניתוח סנטר כפול גם הוא נחשב לבטוח, אך הסיבוכים האפשריים כוללים דימומים, חוסר תחושה בנקודות שאיבת השומן, זיהומים, הצטברות של נוזל בחלל הניתוחי (סרומה), ושטפי דם משמעותיים. 

אילו סוגי ניתוח סנטר קיימים

כפי שהזכרנו, יש מגוון דרכים להתמודד עם מראה הסנטר כשרוצים לשנות אותו, ולכל סוג בעיה יש טכניקת ניתוח שונה.  

  • השתלת סנטר: ניתוח השתלת סנטר נועד עבור מקרים של סנטר נסוג או שקוע, וליצירת מראה יותר עוצמתי ומודגש.
  • ניתוח סנטר כפול: ההליך הזה, שהוא שאיבת שומן באזור הצוואר, נועד לסלק עודפי שומן מתחת לסנטר שיוצר מראה של סנטר כפול. ניתוח סנטר כפול מלווה, לעיתים, גם במתיחת פנים ככל שיש בכך צורך או רצון מצידך. 
  • שיוף סנטר: ניתוח סנטר באמצעות שיוף נועד לטיפול בסנטר בולט מדי. 
  • עיצוב סנטר ללא ניתוח: עיצוב הסנטר באמצעות חומרי מילוי פותר את הבעיה באופן זמני ויש לחדשו פעם בשנה פחות או יותר. ההליך הזה נועד עבור סנטר שקוע והתוצאה שלו מצד אחד יותר עמומה, אך מצד שני היא נראית טבעית ויש בה פחות סיכונים לעומת ניתוח. 
 

כמה עולה ניתוח סנטר?

מחיר הליכים לעיצוב סנטר מתחיל בכ-1,000 שקלים לטיפולי הזרקה ללא ניתוח ומגיעים לכ-20 אלף שקלים לניתוח השתלת סנטר. שאיבת שומן בסנטר יכולה להיות מעט זולה יותר מניתוח להשתלת סנטר וטווח המחירים של ניתוח סנטר כפול נע בין 5,000 לכ-10,000 שקלים. מחיר ניתוח השתלת סיליקון בסנטר מתחיל בכ-8,000 שקלים ויכול להאמיר עד כ-20 אלף שקלים. 

לכמה זמן מחזיקות התוצאות

כשמדובר בשתל בסנטר, תוצאות ניתוח סנטר הן לכל החיים. השתל עצמו לא אמור לזוז, גם לא להיספג או לנדוד, ובמקרה של נדידה יש לטפל מיד בעזרת הרופא המטפל. השתל הוא קבוע ולא מצריך החלפה, וככזה הוא אמור להישאר במקומו. חשוב לזכור שהעור עובר תהליך טבעי של הזדקנות שגורם לרפיון העור. אלו הם הליכי הזדקנות טבעיים שיכולים לגרום למראה יותר מבוגר ופחות מודגש, אך הבסיס שעליו העור נמצא יישאר לצמיתות. עיצוב סנטר באמצעות חומרי מילוי מחזיק מספר חודשים עד שנה ויש לחדשו אם רוצים להבטיח מראה מודגש לאורך זמן.

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך