ניתוח סנטר: למי זה מתאים, שיטות טיפול, וכמה זה עולה?

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

ניתוח אף הוא הליך כירורגי קוסמטי שנועד לשנות את מראה האף והוא נחשב בין ההליכים הפופולריים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית. ניתוחי אף מיועדים לכל מי שלא מרוצה ממראה האף שלהם והם בגיל המתאים. האף ממוקם במרכז הפנים ובכך הוא קובע אם מראה הפנים שלנו הרמוני או לא. מיקומו המרכזי הוא זה שהופך ניתוח אף למבוקש כל כך. לעתים הסיבות לניתוח אף הן רפואיות ונובעות ממבנה שמקשה על הנשימה, למשל. כשמדובר בהליך רפואי לא יתבצע שינוי קוסמטי, אלא תבחרו לעבור ניתוח משולב, רפואי וקוסמטי, ואז מחיר הניתוח גבוה יותר. ביחס להליכים כירורגיים קוסמטיים אחרים, ניתוח אף נחשב בין המסובכים והמורכבים שבהן, ולכן חשוב לחפש המלצות ולבחור מנתח פלסטי מומלץ ומיומן בניתוחים מסוג זה. 

ניתוח אף

 

למי מתאים ניתוח אף

כדי להיות מועמד או מועמדת מוצלחים לניתוח אף, אתם צריכים להיות בגיל שבו אזור הפנים והאף מפסיקים להתפתח. חלק מהמרפאות ממליצות על גיל 16 מינימום, וחלק יתעקשו על גיל 17. הציפיות שלכם צריכות להיות ריאליות ובהתאם למה שניתוח אף יכול לשנות. אל תתנו למראה שלכם בזמן המיידי שלאחר הניתוח להדאיג אתכם – התוצאה הסופית של ניתוח אף מתייצבת בערך שנה לאחר הניתוח עצמו. 

 

השלב הראשון בתהליך: פגישת ייעוץ

הצעד הראשון בדרך לניתוח אף הוא פגישת ייעוץ עם הרופא או הרופאה המנתחים. במהלך הפגישה תוכלו להסביר מה התוצאה שבה אתם מעוניינים והמנתח יציע את הטכניקה שלדעתו תשיג את התוצאה הטובה ביותר. במהלך פגישת הייעוץ יתבצע גם תיאום ציפיות בין מה שאתם מדמיינים לבין התוצאות שאליהן ניתן להגיע. אם יש איזשהן אי התאמות, הכל יוסבר לכם בפירוט כדי שתוכלו להחליט אם הניתוח הזה באמת בשבילכם. חלק מהמרפאות מציגות הדמיה ממוחשבת של תוצאות הניתוח שבאמצעותה ניתן להבין פחות או יותר איך האף ייראה לאחר הניתוח. 

 

כשאתם מחפשים מנתח פלסטי מומלץ, כדאי לקבל המלצות על מנתח שמכיר את כל השיטות הקיימות ויכול להתאים את הטכניקה המדויקת עבורכם. בפגישת הייעוץ המנתח יבין מהי חומרת התיקונים הדרושים, מה רמת החשש שלכם מהניתוח, אם יש רגישויות כלשהן לתרופות, ומידע על ההיסטוריה הרפואית. כל אלה עוזרים להבין אילו הכנות יש לעשות לקראת הניתוח, באיזה סוג הרדמה להשתמש ולאמוד את זמן הניתוח הצפוי. יחד איתכם הרופא המנתח בונה תוכנית ניתוח שתעמוד בציפיות ובדרישות שלכם. בפגישת הייעוץ תקבלו את כל המידע בנוגע למהלך הניתוח, תהליך ההחלמה, הסיכונים ותופעות הלוואי האפשריות. 

אחרי ניתוח אף

בבחירת מנתח פלסטי מומלץ לניתוח אף, חשוב לחקור לעומק את הניסיון של המנתחים ולבקש המלצות מהימנות מאנשים שאתם סומכים עליהם. אל תתקמצנו על מילים ושאלות במהלך פגישה הייעוץ, זה הזמן שלכם להעלות כל חשש, רצון, או שאלה – אלו הפנים שלכם ואל תחשבו ש״זו שאלה מיותרת״ – כל מה שיש לכם להגיד חשוב ולגיטימי. 

 

ההכנות לקראת ניתוח אף

יש מגוון סיבות שגורמות לאנשים לרצות לשנות את האף. בהתאם לאלמנטים שרוצים לשנות, הטכניקות הניתוחיות עשויות להשתנות גם הן. הטכניקה ומהלך הניתוח ייקבעו בפגישת הייעוץ בהתאם לרצונות שלכם. לפני הניתוח תתבקשו לעבור בדיקת דם ובדיקת נשימה כדי לוודא שניתן לבצע את הניתוח ולמזער את הסיכון לסיבוכים. אם אתם מעשנים, תתבקשו להפסיק לעשן כשבועיים לפחות לפני הניתוח. בנוסף יש להימנע ממדללי דם כמו אספירין ולעיתים גם מתוספי תזונה שבועיים לפני הניתוח. הרופא המנתח כבר ימסור את הפרטים המלאים עם לוחות הזמנים, אם יש משהו בשגרה שלכם שיש להפסיק וממה להימנע. לניתוח עצמו תתבקשו להגיע לאחר מקלחת וחפיפת שיער. 

 

טכניקות כירורגיות בניתוח אף

שיטה סגורה לניתוח אף: זו השיטה הכי רווחת בארץ כרגע לניתוחי אף. בגישה הסגורה לניתוח אף נעשים חתכים קטנים בתוך הנחיריים ודרכם מתבצע הניתוח. בשיטה הזו יש פחות סיכון לצלקות ומקום החיתוך נסתר. ניתן להגיע לתוצאות יפות וטבעיות ואי אפשר לנחש שמדובר בניתוח כי אין זכר לצלקת, במיוחד כשמדובר במנתח פלסטי מומלץ ובעל ניסיון רב בניתוחי אף. כדאי לקבל המלצות על מנתח בעל דיוק ברמה גבוהה מאוד, שכן הוא לא יכול לראות את כל מבנה האף. ישנן פעולות, כמו למשל השתלת סחוסים, שלא ניתן לבצע בשיטה הסגורה ובמקרים אלה יש לפנות אל הטכניקה הפתוחה. 

 

שיטה פתוחה לניתוח אף: בשיטה הפתוחה, מתבצע חתך לאורך החלק התחתון של האף ונחשף חלקו הפנימי על ידי הזזת העור. יש מעט מאוד מנתחים בארץ שמוכשרים בשיטת ניתוח זו. אמנם קל יותר לבצע מגוון רחב יותר של שינויים ברמת דיוק גבוהה כיוון שהמבנים חשופים לחלוטין, אך הסיכוי לזיהומים גבוה יותר, ומיקום החיתוך באזור חיצוני מעלה את הסיכוי להישאר עם צלקת נראית לעין. מנתח פלסטי מומלץ יבחר בשיטה הזו רק אם הוא יודע שיוכל לבצע את ההליך ללא השארת צלקת. השיטה הפתוחה מאפשרת פעולות כמו שיוף סחוס או הוספת שתלי סחוס שבלתי אפשרי לבצע בשיטה הסגורה.

אילו סיכונים קיימים בהליך ניתוח אף

ככל הליך כירורגי, גם ניתוח אף עלול להוביל למספר סיבוכים אפשריים. ניתוח אף עלול להביא לקשיים בנשימה שיכולים להיות זמניים או קבועים, לשיבוש חוש הריח באופן זמני או קבוע, לדימומים או זיהומים באזור החתכים, לבעיות במערכת הדמעות, לצלקות חיצוניות נראות לעין, או לאובדן תחושה באזורים מסוימים באף.

התאוששות והחלמה מניתוח אף

כחלק מתהליך ההחלמה התקין, חשוב שתדעו למה עליכם לצפות. לאחר הניתוח, אזור האף צפוי לסבול מנפיחות משמעותית שתרד במהלך שלושת השבועות הראשונים מיום הניתוח, אך עדיין לא תיעלם לחלוטין למשך תקופה נוספת. האזור יישאר נפוח ברמה מסוימת מספר חודשים עד שנה. עלולים להיווצר שטפי דם באזור האף והעיניים בסיכוי גבוה. קשקשים ופצעונים באזור עלולים להופיע בשכיחות גבוהה עקב אספקת דם מוגברת לאזור. גרד באזור הוא גם נחשב לתופעה נפוצה לאחר ניתוח, וזה עלול להיות מציק במיוחד בזמן שבו האף יהיה מגובס בסד, שיוסר לאחר שבוע ברוב המקרים. במשך כחודש לאחר הניתוח, לא ניתן לעסוק בפעילות גופנית ומומלץ לא להרכיב משקפיים שעלולים לגרום לשינוי צורתו של האף. חשוב להגן על האף מפני השמש ולמרוח קרם הגנה במשך חודשיים לפחות לאחר הניתוח. כדי לא להגביר את הנפיחות, ההמלצה היא לישון על הגב עם ראש מורם כמשך כשבוע לאחר הניתוח. 

פיסול אף ללא ניתוח – הזרקת חומצה היאלורונית באף

אם אתם חוששים מהליך כירורגי פולשני כמו ניתוח אף, כדאי לשקול פיסול אף ללא ניתוח. ההליך מתאים גם לצעירים וצעירות שטרם הגיעו לגיל המינימלי המותר, אנשים שמעוניינים בשינוי קל, כשמתעורר צורך או רצון בשינוי מהיר ומיידי, ואין זמן להמתין את תקופת ההחלמה שכרוכה בניתוח. הליך פיסול ללא ניתוח נעשה באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית באף. באמצעות חומצה היאלורונית באף אפשר לתקן חוסר סימטריה באף, לטשטש בליטות, לשנות את נקודת סלידת האף, ועוד. לעתים מבצעים הזרקת חומצה היאלורונית באף למי שעבר ניתוח אף והתוצאה לא הייתה מוצלחת, במקום לעבור עוד הליך כירורגי פולשני ויקר. 

במהלך ניתוח אף

החיסרון הברור של הזרקת חומצה היאלורונית באף הוא הזמניות שלו. חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית ורדיאס נספגים ברקמות האף עם הזמן והאפקט הפיסולי שלהם ירד בהדרגה. היתרון המשמעותי של פיסול אף באמצעות חומרי מילוי הוא המחיר הנמוך משמעותית. זמן ההחלמה וההתאוששות קצר במיוחד ומאפשר שינוי במראה לפני אירוע משמעותי למשל, מה שניתוח אף לא יאפשר שכן ההחלמה לוקחת זמן מה והנפיחות באף יורדת לחלוטין רק לאחר מספר חודשים ובחלק מהמקרים גם שנה. 

מחיר ניתוח אף – כמה זה עולה?

מחיר ניתוח פלסטי באף נע בין 6,000 לבין 20,000 שקלים. חלק מהביטוחים המשלימים בקופות החולים מספקים השתתפות באחוזים מסוימים שעולים אם מדובר בשילוב של הליך רפואי ואסתטי יחד. המחירים משתנים ממנתח למנתח לפי הוותק והניסיון שלו, מרפאות שונות, חומרת הניתוח וכמות התיקונים שיש לבצע, וכמה הניתוח מורכב. מנתח פלסטי מומלץ ומיומן במרפאה עם המלצות רבות יהיה בהחלט שווה את ההשקעה הגבוהה. 

 

מחיר פיסול אף נמוך משמעותית שכן מדובר בהליך זמני. המחיר מתחיל ב-1,500 שקלים ויכול לטפס עד ל-5,000 שקלים. סוג חומר המילוי, כמות החומר, הכשרת המנתח והניסיון שלו וכמות התיקונים שיש לעשות משפיעים על המחיר של הליך פיסול אף. 

סוגי טיפולים קוסמטיים לעיצוב האף

ישנם שני סוגים עיקריים של טיפולים קוסמטיים ואסתטיים לעיצוב האף. ניתוח אף ופיסול אף באמצעות חומרי מילוי. שני סוגי הטיפולים האלה שונים אחד מהשני מקצה לקצה. זמן החלמה ארוך בניתוח לעומת חזרה לשגרה מידית עם חומרי מילוי. התייצבות התוצאות מההליך שנמשכות עד שנה בניתוח, בעוד שבטיפולי הזרקת מילויים התוצאה היא מיידית. התוצאות מחזיקות שנים רבים בניתוח והשינויים שיקרו במהלך השנים הם מינוריים ונובעים מתהליך הזדקנות טבעי שלל הרקמות, בעוד שעם חומרי מילוי התוצאות נשמרות עד מקסימום שנתיים וברוב המקרים כבר לאחר שנה תצטרכו לחדש את הטיפול. כשבוחרים את סוג הטיפול המתאים ביותר, צריך לקחת את כל ההבדלים הללו בחשבון ולהבין מה הכי מתאים לכם ולצרכים שלכם. 

לכמה זמן נשמרות תוצאות ניתוח אף

כשנה לאחר ניתוח אף, האף מגיע לצורתו הסופית. לעיתים ייקח פחות זמן, אך ברוב המקרים ניתן יהיה לבחון את התוצאות רק כשנה מהניתוח. זה פריט מידע שחשוב מאוד לקחת בחשבון לפני שמתחילים בתהליך, כי ייתכן שלא תאהבו את מראה האף שלכם מיד לאחר ההליך או אפילו כמה חודשים לאחריו. לכן, אם צפוי לכם אירוע גדול או משמעותי, כדאי לחשוב טוב על התזמון של הניתוח. בניתוח האף התוצאה היא סופית ולצמיתות, למעט תהליכי ההזדקנות הטבעיים של העור. 

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך