הרמת גבות: הטיפול, השיטות, ההתאוששות והמחיר

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

במהלך החיים, כחלק מתהליכי ההזדקנות של הגוף, הגבות שלנו הולכות וצונחות בתהליך שנקרא צניחת גבות. כשאנחנו צעירים, עור הפנים שלנו מתוח, קצה הגבה ממוקם גבוה על הפנים ויוצר מראה צעיר, מתוח וחד. עם השנים, נפח העור יורד, תהליכי ייצור הקולגן והאלסטן שגורמים למתיחה של העור, גמישותו ומוצקותו פוחתים. יחד איתם מידלדל גם מראה הפנים. בנוסף חלה ירידה בצפיפות העצם ונפח הנוזל שברקמות, מה שיוצר מראה פחות מעוגל והדוק, יותר שמוט ונפול. גם אזור הגבות סובל מהתהליך הזה, וניתן לחוש בצניחה באזור בשלב יחסית מוקדם. את התמודדות עם תהליכי ההזדקנות באזור הגבות והמצח אפשר לפתור בעזרת הליך הרמת גבות, שבו משווים לחלק העליון של הפנים מראה צעיר, חד ונערי יותר. 

ניתוח הרמת גבות

הרמת גבות יכולה להתבצע במגוון דרכים ושיטות, חלקן ניתוחיות ואחרות לא ניתוחיות, כלומר ללא התערבות סכין. יש הליכים עם תוצאות ארוכות טווח ואחרים מספקים תוצאות קצרות יותר שיש לחזור על ההליך כדי לשמרן, וגם המחירים משתנים מהליך להליך ומדרגת חומרה אחת לאחרת. ישנם הליכים שיעבדו רק במצב של צניחה קלה של אזור הגבות, ואחרים שמתאימים במצבים יותר חמורים. כדי למצוא את ההליך הנכון ביותר עבורך, מומלץ להתייעץ עם רופא שמתמחה בתחום האסתטיקה הכירורגית. 

ניתוח הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות מתבצע במספר שיטות. מדובר בניתוח בהרדמה מלאה בחלק מהמקרים, ובהרדמה מקומית או טשטוש באחרים. במהלך הניתוח, הרופא או הרופאה המטפלים מותחים את העור שמסביב לגבה ומסירים עור עודף ליצירת מראה רענן וצעיר. ניתוח הרמת פנים מתאים למקרים בינוניים עד קשים של גבות נפולות והוא יכול להשפיע מאוד על האופן שבו הפנים ייראו. התוצאות של ניתוח הרמת גבות נראות עד שלושה חודשים לאחר הניתוח, משום שנעשית ״הרמת יתר״ כדי להתמודד עם הצניחה הצפויה לאחר הניתוח. התוצאות מהניתוח נשמרות בין 5 עד 10 שנים, הזמן המדויק תלוי בהתנהגות שלך ובאורח חייך, וכן בנטיות הגנטיות של כל אחד ואחת מכם. גם בניתוח יש שיטות שונות להרמת גבות, הנה שלוש העיקריות שבהן:

הרמת גבות עם חתך חיצוני: כשעורכים ניתוח הרמת גבות בלבד ומצב הצניחה יחסית חמור, מבצעים חתך של 3 ס״מ בקו השיער באזור של הרקות. כך ניתן יהיה להיפטר מעור עודף מאזור המצח ולמקם את הגבה מחדש במיקום גבוה יותר. לאחר ההרמה, החתכים נתפרים בחוטים נמסים מעצמם.  

הרמת גבות עם חתך פנימי: השיטה הזו משולבת לרוב עם ניתוח להרמת עפעפיים עליונים וחוסכת ביצוע חתך חיצוני נוסף כדי לקבל אפקט הרמה גם באזור הזה. השילוב הזה יוצר אפקט מלא ואחיד של כל אזור הגבות והעפעפיים. החתך בריס העליון נעשה כדי להרים את העפעפיים, ולכן כדי למנוע חתך נוסף, מתבצעת הרמת גבות מאותו חתך הממוקם בריס העליון.

חתך מעל הגבה: במקרים שבהם קו השיער נסוג ורוצים להימנע מדלקת בולטת, מתבצע החתך מעל הגבה. השיטה מתאימה יותר לגברים שגבותיהם עבות יותר, והם גם נוטים יותר להקרחה בקו השיער בהשוואה לנשים. במקרה של קו שיער נסוג, אין שיער שיסתיר את הצלקת ולכן יהיה ניתן להסתיר אותה טוב יותר בקו הגבה.

מה חשוב לדעת לפני ניתוח הרמת גבות?

חשוב להתאים את הניתוח להרמת גבות למטופלים וצריכה להיות התאמה בין המנתח למטופל או המטופלת. אחד הדברים החשובים ביותר לפני הניתוח, הוא פגישת ייעוץ שבה מעלים המטופלים את השאלות והחששות שלהם מפני ההליך. פגישת הייעוץ היא הזמן שלך לספר למנתח מה הציפיות שלך מהניתוח ואיזה מראה ברצונך להשיג. המנתח יבצע בדיקות, יצלם תמונות ככל שיש בכך צורך, וימליץ על ההליך שהוא רואה לנכון עבור הרצונות שלך, מצבך הרפואי, וכל מה שיש לדעת לקראת הניתוח. בשלב הזה המנתח יכול להמליץ לך על שילוב הליכים, הליך מסוים, ואפילו שיטה מסוימת בהתאם לתווי הפנים שלך והמראה שאותו רוצים להשיג.  

הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות הוא הליך כירורגי לכל דבר, וככזה, ברוב המקרים המטופלים מתבקשים להפסיק להשתמש בתרופות מדללות דם זמן מה לפני הניתוח כדי למנוע דימומים מיותרים. ייתכן שיבקשו ממך גם להפסיק לעשן ולהפסיק לקחת תוספים תזונתיים שגם עלולים להביא לדימומי יתר. חשוב לקחת בחשבון אפשרות לאשפוז ולהיערך בהתאם עם ליווי וכל מה שצריך במקרה של אשפוז, למרות שברוב המקרים כבר מספר שעות לאחר הניתוח, תשוחררו לביתכם להמשך התאוששות והחלמה. 

מהי תקופת החלמה לאחר הרמת גבות?

ההחלמה מניתוח הרמת גבות היא קצרה יחסית ולרוב לוקחת בין שבוע לשבועיים. ניתן לראות את התוצאות מניתוח הרמת גבות תוך מספר שבועות עד ארבעה חודשים. במקרים רבים, כדי להתמודד עם כוח הכבידה והנטייה הטבעית של הגבה לרדת למטה, מתבצעת הרמת יתר של האזור, ולאחר מספר חודשים האזור מתייצב במקום הנכון לשביעות רצונך.  

מהם הסיבוכים האפשריים?

ניתוח הרמת גבות נחשב ניתוח בטוח באופן יחסי, אך כמו כל התערבות כירורגית, ההליך עלול לגרום לסיבוכים. הסיכונים נמוכים אך קיימים ובהם דימומים, פתיחת החתך של הניתוח, זיהומים, פגיעה בעצבים בפנים, או תחושות שונות בקרקפת. הסיבוכים הללו נחשבים לנדירים בניתוח הרמת גבות וכדי למזער את הסיכוי לכך  אפילו יותר, חשוב לבדוק היטב את ההכשרה של המנתח הפלסטי, רמת המרפאה והמקצועיות של כל חברי הצוות. 

הרמת גבות ללא ניתוח

עולם האסתטיקה הרפואית עושה צעדי ענק בהליכים שלא דורשים התערבות של סכין מנתחים, כך גם בהליכי הרמת גבות. כיום קיימות פרוצדורות שלא מצריכות ניתוח, או שההתערבות הכירורגית היא מינימלית. בהתאם לכך, גם האפקט נשמר לזמן ממושך פחות, אך גם המחירים להליכים אלה נמוכים יותר ברוב המקרים. 

הרמת גבות באמצעות חוטים 

הרמת גבות באמצעות חוטים נעשית על ידי החדרת חוטים כירורגיים לצידי הגבות מתחת לעור. בהליכים אלה מבצעים הרדמה מקומית כדי להחדיר את החוטים. החוטים הכירורגיים נתפסים בעור מבפנים וניתן למתוח באמצעותם את עור הפנים למקום הנדרש. בחלק מהמקרים משתמשים בחוטים נמסים ואז התוצאות מחזיקות מספר חודשים עד שנה, ובמקרים שבהם החוטים קבועים, התוצאות יכולות להישמר גם עד שלוש שנים. ההליך נחשב כירורגי חלקי ולא מלא, ועל כן ההחלמה ממנו היא ארוכה יותר מהליכים לא ניתוחיים לחלוטין כמו בוטוקס וחומרי מילוי שנזכיר ממש עוד רגע. למעשה, ההחלמה מהרמת גבות באמצעות חוטים דומה לזאת מניתוח הרמת גבות, אך המחיר נמוך יותר. 

בוטוקס להרמת גבות

כדי ליצור הרמה באזור הגבות באמצעות בוטוקס, מחדירים את החומר למרכז הפנים ולצידי הגבות כדי להשפיע על השרירים שמסייעים בהרמת הגבות ושרירי העין. החומר משתק את השרירים ומונע מהם להתכווץ, מה שיוצר הרמה של עד שני מילימטרים. ההליך פשוט ומהיר וכמעט נטול תופעות לוואי מלבד אדמומיות ונפיחות קלים כשהוא נעשה בידיים מיומנות. ניתן לראות תוצאות מיד לאחר הטיפול והן נשמרות לרוב מספר חודשים בודדים. לאחר מכן יהיה צורך לחדש את ההזרקה כדי לשמור על השרירים רפויים. 

הרמת גבות עם חומרי מילוי

הרמת גבות באמצעות חומרי מילוי נשמרת זמן רב יותר מבוטוקס, לרוב עד שנה. גם במקרה של חומרי מילוי, מדובר בהליך מאוד קצר ללא תופעות לוואי וללא החלמה ארוכה. בתוצאות מבחינים מיד לאחר ההליך, שבמהלכו מוזרקת חומצה היאלורונית או חומר בשם רדיאס בין הרקה לארובת העין כדי ליצור הרמה. בנוסף, מזריקים את חומרי המילוי גם באזור שמתחת לגבה כדי לחזק את המראה המורם. 

הרמת גבות מחיר – כמה עולה ההליך?

ישנן מספר שיטות לבצע הרמת גבות עם זמני החלמה שונים, תוצאות שמחזיקות טווח זמן שונה, ולכן המחירים אף הם משתנים מאוד. כמה מאוד? הטווח ממש רחב ונע בין 1,500 שקלים לבין 15 אלף שקלים. בחלק התחתון של הרף, נמצאות שיטות לא ניתוחיות כמו בוטוקס וחומרי מילוי, שעלותם נעה בין 1,500 שקלים לבין 6,000 שקלים, תלוי בכמות החומר, המרפאה, והכשרת הרופא. הרמת גבות באמצעות חוטים תעלה בין 5,000 לבין 9,000 שקלים, וניתוח הרמת גבות יעלה בין 7,000 לבין 15 אלף שקלים.

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך