אסתטיקה רפואית: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה וגניקומסטיה

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים

אחד מסוגי הניתוח השכיחים ביותר הוא ניתוחי חזה לצרכים אסתטיים. נשים רבות בוחרות בניתוחי הגדלת חזה, הקטנת חזה או הרמת חזה ויש לכך סיבות רבות ומגוונות. הטכנולוגיה שבה מייצרים את השתלים והמכשור שבו מבצעים את הניתוחים לא מפסיקים להתקדם, וזה מאפשר לכמה שיותר נשים לקבל חזה סימטרי עם הפרופורציות הטובות ביותר שניתן להשיג, כדי שכל אחת ואחת מכן תרגיש את הנשיות שלה כפי שאתן תופסות אותה. ניתוחי חזה לצרכים אסתטיים הם הגשמת החלומות שלכן, והיום ניתן לעשות זאת בקלות וברמת בטיחות גבוהה במיוחד. גברים שסובלים מגניקומסטיה – גם עבורכם יש פתרון.

ניתוחי הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה לא נועד רק עבור דוגמניות או כדי להבליט את החזה. אצל חלק מאיתנו החזה לא פרופורציונלי ולא סימטרי, ובזמן שיש נשים שאין להן בעיה עם המראה שהטבע נתן, עבור אחרות המראה הזה יוצר בעיות בביטחון העצמי ובדימוי האישי. ניתוחי הגדלת חזה מתאימים לנשים שמרגישות שהחזה שלהן קטן מדי, כשהחלק העליון של החזה מאבד מנפחו או שהיה חסר נפח במקור ונראה מרוקן, כשאחד הצדדים של השדיים או שניהם לא התפתחו כראוי, כשיש צורה מוארכת לשדיים, ובמצבים של חוסר סימטריות מובחנת. ברוב המקרים ניתן לנתח מגיל 17 ומעלה, לאחר שהשדיים סיימו להתפתח. 

לפרטים נוספים על הגדלת חזה >>>

ניתוחי הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים שהשדיים שלהן עם מראה שמוט, שטוח או מאורך, פטמות ועטרות הפטמה נוטות למטה, שדיים שאינם בגובה זהה – כל צד בגובה אחר, או אם הפטמה ממוקמת מתחת לפסגת החזה. במקרים רבים המראה השמוט או הנפול נובע מעליות והורדות קיצוניות במשקל, הריון ולידה, הנקת תינוקות, וגם בגלל שדיים גדולים וכבדים. בנוסף, השדיים מאבדים את האלסטיות שלהם לאורך השנים, מה שיוצר את המראה הנפול. גם נשים שהחזה שלהן היה פרופורציונלי וזקור יכול לאבד מהמראה שלו במרוצת השנים בגלל אותן סיבות שציינו, ובעיקר בגלל הריון ולידה. כמו במקרים של ניתוח הגדלת חזה, גם כאן יש נשים שאין להן בעיה עם השינויים, ואחרות מעוניינות לשפר את המראה, ובדיוק עבורכן קיימות אפשרויות של ניתוח הרמת חזה. 

לפרטים נוספים על הרמת חזה >>>

ניתוחי הקטנת חזה

חזה גדול מדי עלול ליצור בעיות בריאותיות, כמו למשל כאבי גב, שינויים בעמוד השדרה, וחוסר נוחות כללית. לעיתים, בנוסף לחוסר הנוחות הגופנית, יש גם חוסר נוחות רגשית. גודל החזה עלול להגביל את התפקוד היומי ואת התנועתיות – יכולת התנועה. אם אין לחזה תמיכה טובה מספיק, הפטמות יורדות מתחת לפסגת החזה, נוצרים גירויים בעור בקפל שמתחת לחזה, נוצרים חריצים בעור בגלל משקל החזה, ובעיות נוספות. במצבים אלה אפשר לעבור ניתוח הקטנת חזה, שבמהלכו הרופא המנתח יוצר מראה פרופורציונלי למבנה הגוף, עם חזה זקור ואסתטי, שיוצר הטבה משמעותי גם בהיבט הרגשי וגם בהיבט הגופני עם הרבה פחות כאבים וחוסר נוחות. 

לפרטים נוספים על הקטנת חזה >>>

 

 

גניקומסטיה – ניתוחי הקטנת חזה לגברים

גניקומסטיה הוא מצב שבו נערים וגברים סובלים מצמיחת חזה נשי. מצב של גניקומסטיה יוצר דימוי עצמי נמוך, בעיקר בגיל הנעורים שבו מתערער המבנה החברתי, וגברים צעירים עם גניקומסטיה מדווחים על בעיות חברתיות משמעותיות בשל כך. לאחר ניתוח גניקומסטיה נותר חזה חברי מתוח ושטוח, והביטחון העצמי עולה. התוצאות מגיעות מיד, ובשבועות שלאחר הניתוח הנפיחות יורדת, הצלקות מיטשטשות, והחזה הגברי מקבל את צורתו הטבעית והסופית. 

לפרטים נוספים על הקטנת חזה לגברים >>>

איך מתכוננים לניתוחי חזה?

לפני ניתוח הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה או גניקומסטיה יש להימנע מעישון למשך מספר שבועות, לרוב שישה, אך הרופא המנתח ייתן הוראות מדויקות לפני הניתוח. ייתכן שתתבקשו להפסיק ליטול תרופות מסוימות או לשנות מינונים של תרופות אחרות, ככל שיש כאלה. לכן, כבר בשלב הייעוץ, יש לדווח על כל תרופה, תוספי תזונה, או ויטמינים שאת או אתה נוטלים. אל תתביישו לשאול שאלות בשלב הייעוץ, זה בדיוק הזמן הנכון לתאם ציפיות ולהפיג חששות. זמן ההחלמה משתנה מאישה לאישה ומאדם לאדם, אך הרופא המנתח ייתן הנחיות מדויקות בנוגע להתאוששות מניתוחי חזה אסתטיים, החל מהורדת חבישות ותפרים ועד מתי מותר לחזור לפעילות גופנית. 

 

שתפ/י את המאמר:
Facebook
Twitter
WhatsApp
מתעניינים בטיפול?

כל מה שצריך זה רק להשאיר לנו כמה פרטים קטנים, כדי שיהיה קל למצוא אותך ולתת לך את המידע המלא הכי מהר שאפשר, ללא כל התחייבות מצידך